Пропуск осіб через адміністративнумежу з АРК

НАЗАД
19 березня 2019 14:34

Громадяни України

Рекомендуємо всім громадянам заздалегідь ознайомиться з наступними нормативно-правовими актами України:

Згідно зі статтею 13 Закону України „Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус”, документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України:

паспорт громадянина України;

паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

дипломатичний паспорт України;

службовий паспорт України;

посвідчення особи моряка;

посвідчення члена екіпажу;

посвідчення особи на повернення в Україну;

тимчасове посвідчення громадянина України.

Проїзний документ дитини є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України особи, на яку він оформлений, і дає право цій особі на виїзд з України і в'їзд в Україну. Даний документ оформлявся до 01.04.2015 відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.1995 № 231.

Однак у разі наявності дійсного за термінами дії проїзного документа дитини на момент перетину державного або адміністративного кордону, співробітники Державної прикордонної служби України за таким документом дану дитини пропустять.

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон з відомостями про дитину, який слідує разом з батьками (законним представником) і вписаний в паспорт батька/матері до 5 років (у віці від 5 до 18 років з вклеєною фотокарткою), також надає право перетину державного або адміністративного кордону.

Свідоцтво про народження – документ, який не посвідчує особу та не підтверджує громадянство України.

Якщо слідує один з батьків без другого з батьків, також необхідно мати і пред’явити нотаріально засвідчену згоду, в якій має бути визначено:

хто дозволяє (громадянство, П.І.Б, число, місяць та рік народження батька/мати);

кому дозволяє супроводжувати (громадянство, П.І.Б, число, місяць та рік народження мати/батька);

кого дозволяє супроводжувати (громадянство, П.І.Б, число, місяць та рік народження дитини);

зазначення напрямку прямування – АР Крим;

відповідний часовий проміжок перебування (наприклад, з 25.06.2015 по 25.09.2015). Фактично у вказаний період повинен бути здійснений виїзд;

документи складені в АР Крим – недійсні.

Звертаємо увагу всіх громадян

Громадянин України, іноземець та особа без громадянства не має право прибувати на територію України через територію АР Крим, а також залишати територію України через АР Крим.

Тобто у разі проходження по маршруту, наприклад, Москва – Сімферополь – Одеса (Херсон – Керч – Сочі), співробітники Державної прикордонної служби України мають право затримати громадянина України до 3-х годин для складання протоколу та притягнення до адміністративної відповідальності, а іноземного громадянина не пропустити і заборонити в'їзд на територію України на 3 роки (стаття 14-1 Закону України „Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”).

Такий маршрут є порушенням порядку в’їзду/виїзду на/з АР Крим (тимчасово окуповану територію України).

Санкція ст. 204-2 Кодексу України про адміністративне правопорушення передбачає покарання у вигляді штрафу від 1700 грн. до 5100 грн. або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

Необхідно в’їжджати/виїжджати на/з територію України через функціонуючі пункти пропуску на державному кордоні України (материкова частина території України).

Популярні розділи та сервіси